Bajta
Uspeh koroških smučarjev PDF natisni E-pošta
Jure Lesjak   
Četrtek, 26. marec 2009 17:06

Včeraj se je na Kopah odvilo državno prvenstvo v alpskem smučanju, na katerem so Korošci v superveleslalomski preizkušnji dosegli dobre rezultate.

Črnjanka Tina Maze, članica SK TAB Črna, je po izjemni sezoni v svetovnem pokalu osvojila še državni naslov v superveleslalomu. Mazejeva je postala državna prvakinja po šestih letih brez domačih lovorik. Na drugo mesto je prismučala Vanja Brodnik, tretje mesto je pripadlo Tini Robnik.

Tina Maze in Tilen Debelak
Tina Maze in Tilen Debelak sta odlično opravila s superveleslalomsko progo na Kopah.

V moški konkurenci je odličen rezultat dosegel mladi up črnjanskega smučanja Tilen Debelak, ki se je zavihtel na peto mesto. Do stopničk mu je zmanjkalo vsega šestindvajset stotink. Z devetim mestom je nase opozoril tudi Albin Tahiri, ki naj bi po neuradnih informacijah na prihodnjih zimskih olimpijskih igrah v kanadskem Vancouvru tekmoval v reprezentanci Kosova. Črnjani so malce več pričakovali od Aleša Gorze, ki je pristal tik za deseterico.

Državni prvak v superveleslalomu je že tretjič zapored postal Rok Perko, ki je uspel ugnati klubska kolega Andreja Križaja in Andreja Jermana (Tržič). Državno prvenstvo na Kopah se nadaljuje že danes (superkombinacija), končalo pa se bo jutri z veleslalomsko preizkušnjo.
 
Vse pravice pridržane Pravno obvestilo O Bajti in avtorjih Uredništvo Oglaševanje F.A.Q