|
Na Forumu so poved'li
"Levi je tako zvani "Mrdi", tretji z leve "Jezovski Jurč", četrti pa nič drugega kot "Pelinkovec"." Črnjani imajo očitno vsi po vrsti nenavadne nadimke. J. Lesjak v temi o navijaštvu pr'nas.
|
|
Lesna TIP z dobrimi rezultati |
|
|
|
|
Uredništvo Bajte
|
|
Nedelja, 03. avgust 2008 13:04 |
|
V prostorih Lesne Tovarne ivernih plošč Otiški Vrh d.d., ki je članica Skupine Prevent, je potekala redna letna skupščina in obravnavala lanskoletne rezultate.
Podjetje nadaljuje dvoštevilčno rast ekonomskih kazalcev, ne le v lanskem letu, temveč tudi v preteklih petih letih. Glede na leto 2006 je bila prodajna realizacija povečana za 78%. Dobiček je bil v celoti razporejen v rezerve, kot vir za nadaljnji razvoj in investicije v proizvodnjo ivernih plošč ter vratnih kril in podbojev.
Kot pravijo, uresničujejo vizijo razvoja, katere cilj je postati največji primarni kompleks za integralno predelavo lesa v JV Evropi. Povezava s finalno proizvodnjo vratnih kril in podbojev postavlja podjetje po velikosti med večja v slovenski lesno-predelovalni panogi.
Proizvodnja ivernih plošč kot primarna industrija predstavlja osnovo za razvoj celotne lesno predelovalne industrije v Sloveniji ter primer dobre prakse industrijske uporabe lesa z zagotavljanjem višje dodane vrednosti in večjim številom delovnih mest. V letu 2007 je bila dosežena 66% višja dodana vrednost na zaposlenega od povprečja koroške regije ter 56% od povprečja v Občini Dravograd.
Delež čistih prihodkov v Skupini Prevent, so v letu 2007 povečali iz 3,9 % na 14%.
Sicer v podjetju močno nasprotujejo energetski izrabi lesa in kurjenju industrijsko uporabne lesne biomase. Zavzemajo se še za to, da bi v strategiji razvoja slovenskega gospodarstva lesno industrijo opredelili kot strateško panogo.
|
|
|
Najbolj brano iz Zgodvo se je
|
|
|